Recept
Aspergerisotto met kruidenkaas
-
Leestijd 1
-
Gelezen 555 keer

Hannelore Huisjes heeft met deze aspergerisotto met kruidenkaas de recepten winactie gewonnen! En dat is niet gek, want deze risotto gemaakt met lokale producten is heer-lijk! Dus, maak hem gauw en geniet ervan.
Ingrediënten
- 16 witte asperges (van Het Nijenhuis)
- zout, suiker
- 2 eetlepels olie
- 2 sjalotjes, fijngesnipperd
- 250 g risottorijst (arborio)
- 1 dl droge witte wijn
- ½ groentebouillonblokje
- 300 g boerenkruidenkaas in blokjes (van Het Kaaskeldertje)
- 2 takjes salie
Bereidingswijze
- Was de asperges. Snijd de onderste 2 cm van de asperges en schil ze met een dunschiller vanaf de kop naar beneden (of koop ze geschild bij Het Nijenhuis).
- Snijd de asperges in schuine stukjes van 3 cm en kook ze in water met zout en een beetje suiker in ca. 5 min. beetgaar. Laat ze vervolgens van het vuur af in het vocht staan.
- Verhit ondertussen de olie in een kookpan en fruit op middelhoog vuur de sjalotjes even zonder ze te kleuren. Voeg vervolgens de rijst toe en fruit het geheel in 1-2 min. glazig. Voeg de wijn toe en blijf roeren tot het vocht volledig is opgenomen. Voeg vervolgens 4 dl aspergekookvocht toe en kruimel het bouillonblokje erin. Breng de risotto aan de kook.
- Kook de risotto afgesloten op laag vuur in 25 min. gaar en roer regelmatig. Voeg indien nodig na 20 min nog 1 dl. vocht toe. Een goede risotto is licht vochtig, maar wel los van structuur. Schep de asperges door de risotto en warm nog even door.
- Schep als laatste de kaasblokjes (Jan van Het Kaaskeldertje in het centrum van Hardenberg weet precies welke kaas hier het lekkerst voor is; de kruidenbunkerkaas met pijnboompitjes) erdoor en garneer met salie.
- Lekker met groene voorjaarsgroenten als peultjes en tuinbonen.
Lekkere tip
En als toetje.... neem een yoghurtijsje met bosvruchten van Hoeve Bosman uit De Krim!